DELOVNI OBISK PRI INOVATIVNI MREŽI SUBOTICA
Subotica, 23. 6. 2021
Z Burjo po Evropi v okviru programa Erasmus+
S projektom Druge perspektive znanja izvajamo učne mobilnosti osebja za izboljšanje dobrih praks in pristopov pri neformalnem izobraževanju pripadnikov manjšin
V drugi polovici junija smo se odpravili na obisk k partnerski organizaciji Inovativna mreža, ki ima svoj sedež v multietnični Subotici, drugem največjem mestu na skrajnem severu Vojvodine. Subotica je znana po prelepi secesijski arhitekturi, širokih trgih in izjemnem kulturno zgodovinskem bogastvu, ki v povezavi z multikulturnim duhom in evropskim šarmom to mesto naredi dobesedno – drugačno. V trenutku lahko očara še tako izkušenega popotnika. Znana je po svoji ležernosti, dobri hrani ter kvalitetnih vinih. Vsakodnevni mestni vrvež, festivali, mnogi dogodki in živopisno kulturno življenje še bolj krepijo že tako bogato kulturno dediščino.
Mestna hiša, Sinagoga, Rajhlova palača ter na desetine podobnih objektov umeščajo Subotico med najznačilnejša secesijska mesta v Evropi. Vse te razuzdane forme polne zaobljenih linij, valovitih potez ter neobičajnih barv zaznamujejo obdobje stila secesije oziroma Art Nouveau. V bližini Subotice se nahaja tudi letovišče ob jezeru Palić ter veliko primestnih naselij, ki se lahko pohvalijo s svojimi salaši, lovišči, kobilarnami, sadovnjaki in prostranimi polji Panonske nižine. Subotica je prav tako kulturno središče hrvaške in madžarske etnične manjšine v Vojvodini, oba jezika pa sta poleg srbskega tudi uradna jezika mesta.
Za obisk Inovativne mreže iz Subotice smo se odločili zaradi primerov dobrih praks, ki jih organizacija, v sodelovanju s svojo mrežo lokalnih partnerjev ustvarja skozi programe neformalnega izobraževanja ter njihovih izkušenj na področju ustvarjanja kvalitetnih avdiovizualnih vsebin in komunikacijskih orodjih, predvsem pri delu z manjšinami, ki živijo v ruralni okolici mesta Subotica. Prvotni stik z Inovativno mrežo iz Srbije smo vzpostavili preko našega strateškega partnerja – Hrvaško kulturno prosvetno društvo Matija Gubec Tavankut, s katerim že vrsto let sodelujemo pri izvedbi programov izobraževanja odraslih za manjšinske pripadnike, izvajamo pa tudi vrsto skupnih projektov, tako preko evropskih programov Erasmus+ in Evropa za državljane kot tudi drugih.
Zavod Burja s projekti mobilnosti osebja zasleduje svojo strategijo internacionalizacije, krepi mednarodno mrežo partnerskih organizacij in v svoje delovne procese uvaja nova znanja, izmenjuje dobre prakse, relevantne informacije, skupne pobude, vzajemno učenje, nove projekte ter s tem prispeva k večji vlogi manjšinskih organizacij na področju neformalnega izobraževanja odraslih in večjo dodano vrednost svojim končnim uporabnikom.
Z vsakim delovnim obiskom dolgoročno vplivamo na ključna področja, ki so za nas pomembna. Krepimo motivacijo odraslih manjšinskih pripadnikov za neformalnim izobraževanjem, krepimo njihove učne priložnosti in potenciale, spodbujamo aktivnosti ozaveščanja, informiranja in socialne vključenosti, izboljšujemo institucionalne sposobnosti lastne organizacije ter hkrati razvijamo mednarodna in regionalna partnerstva.
Za krepitev medsektorskega povezovanja izbiramo različne institucije v tujini, od občin do ljudskih univerz ali nevladnih organizacij. Pri tam nam je pomembno, da delujejo v nacionalno mešanem okolju, koordinirajo različne oblike neformalnega izobraževanja ter imajo pozitivne prakse pri socialnem vključevanju etničnih manjšin.
Konec marca smo v okviru istega projekta že obiskali občino Ludbreg na Hrvaškem, tokrat pa smo se odpravili na skrajni sever Srbije.
Trije delovni dnevi so bili zares kratki. Ne glede na to, da smo obiskovali v času poletnega solsticija, ko so dnevi najdaljši. Z delom smo začeli že z nedeljskim prihodom, saj so gostitelji za nas naredili izdaten program individualnega in skupinskega dela ter mreženja z različnimi deležniki. Ob vsem tem smo bili deležni še dinamičnega vodenega ogleda mesta in okolice, med tem ko smo se selili med različnimi lokacijami v Subotici in okolici. Izdaten prispevek o namenu našega projekta in tokratnega obiska je pokrivala tudi največja regionalna televizija z nacionalno frekvenco – TV Vojvodina. Tako, da smo imeli ob izdatnem delu še nekaj medijskih obveznosti.
Na tokratnem obisku smo se dotaknili kar nekaj polj delovanja ter izmenjevali konkretne izkušnje tako na strategiji razvoja kot na operativnem programu dela. Inovativna mreža je zelo močno medsektorsko omrežena organizacija na lokalni ravni, pri svojem delu izdatno sodelujejo tako z javnimi kot tudi nevladnimi organizacijami. Za svoje delo učinkovito črpajo sredstva različnih lokalnih, pokrajinskih in nacionalnih programov, sodelovali pa so tudi pri izvedbi programov Interreg. Mednarodno pa sodelujejo predvsem z organizacijami, ki delujejo v obmejnem območju Hrvaške in Madžarske.
Tudi ta obisk je zaznamovalo aktualno vprašanje spletne ali klasične izvedbe programov izobraževanja ali t.i. blended programov izobraževanja, predvsem v duhu t.i. nove resničnost (sezonska uvedba restrikcij in njihovo sproščanje). Razpravljali smo tudi o razvoju različnih spletnih tečajev in mešanih, t.i. blended programov izobraževanja. Naši gostitelji dolgoročno, navkljub temu da uporabljajo veliko IKT v svojem programu dela in informiranja, bolj prisegajo na hibridni oz. blended program izobraževanja, saj v njem vidijo največjo dodano vrednost glede na lokalne in mednarodne družbene nepredvidljivosti, ki jih povzroča epidemija. Nova tehnologija in njena uporaba v izobraževalnem sistemu ima veliko prednosti, krepitev digitalnih kompetenc pa je nuja za razvoj in napredek. Nesporna je predvsem njena dodana vrednost v obliki širše dostopnosti kvalitetnih izobraževalnih vsebin. Obenem pa ne bi smeli izgubiti socializacijske in ostale mehke veščine, ki jih pri tem učeči se odrasli pridobivajo znotraj svojih skupin. Tudi naše stališče je precej podobno.
Še pred začetkom epidemije smo vložili veliko truda in energije v vpeljevanje prožnih IKT pristopov v proces izobraževanja in krepitev tako digitalnih kot tudi ostalih ključnih kompetenc. Pri tem smo veliko energije posvetili izdelavi nekaterih vnaprej pripravljenih spletnih tečajev, skozi katere so naši udeleženci spoznavali podobne vsebine kot pri klasičnih delavnicah. Odziv udeležencev je bil glede na pričakovanja zelo soliden. Naša video produkcija na YouTube kanalu ima precej več obiska in ogleda, kot marsikatera bolj etablirana andragoška organizacija. To nam vliva optimizem, da delamo v pravi smeri, da delamo dobro in da moramo vztrajati na tej poti.
Na obisku samem smo zato dosti pozornosti posvetili kvalitetni video produkciji, izdelavi dokumentarnih filmov z jasnim sporočilom in z naratorskim stilom izvedbe. Tu smo debatirali tudi o t.i. Bezosovi ideji, ki stavi na naratorstvo v katero vpeljuje storytelling in kasneje odpira debato udeležencev. Verjamemo, da je koncept neskončnih videokonferenc, ki slonijo na iteraciji ključnikov z različnih powerpoint predstavitev preveč zgrešen, da bi na njem lahko slonela kvalitetna izmenjava znanja. Po drugi strani pa tudi najboljši pripovedovalci na spletnih predavanjih težko pridejo do izraza, če zadeva ni predstavljena v vrhunski produkciji (npr. s studijsko izvedbo, s kamerami, ki pokrivajo več zornih kotov in režiserjem, ki zna interaktivno odrejati dolžino različnih sekvenc). Vpeljevanje različnih, bolj prožnih konceptov in metodologije dela za transfer znanja je vsekakor umetnost, ki se jo veliko naučiš na podlagi izkušenj. Uspešnost koncepta glede na število, homogenost, predvsem pa na trenutno ‘razpoloženost’ določene skupine pa je mnogokrat neznanka, ki jo težko z veliko gotovostjo vnaprej oceniš.
Ko smo po zaključku obiska strnili vtise, smo ugotovili tudi to, da v nadaljnjem obdobju pri nekaterih organizacijah potrebujemo tudi daljše obiske. V realno izvedenih operativnih aktivnostih, ki jih na študijskih obiskih opraviš, se skriva preveč ključnih podrobnosti, ki so za razvoj znanja in prenos dobrih praks še kako pomembni. V treh dneh se lahko sicer veliko naučiš in vedno lahko postaviš iztočnico za nadaljnje delo, ki ga lahko kasneje, z daljšim obiskom nadgradiš do te mere, da bo zares učinkovit za vse udeležene skupine, predvsem pa na ciljne uporabnike.
Za konec lahko še enkrat poudarimo, da smo se tudi na tej mobilnosti počutili odlično, za kar se gostiteljem še enkrat zahvaljujemo. Za nas so poleg delovnega programa pripravili tudi veliko drugih aktivnosti in druženja z različnimi deležniki, da smo lahko bolje spoznali in razumeli samo lokalno skupnost.
RADNI POSJET INOVATIVNOJ MREŽI IZ SUBOTICE
Subotica, 23. 6. 2021.
S Burjom širom Europe u okviru programa Erasmus+
U okviru projekta Druge perspektive znanja provodimo mobilnosti osoblja kako bismo poboljšali prakse neformalnog obrazovanja manjina u Sloveniji
U drugoj polovici lipnja posjetili smo partnersku organizaciju Inovativna mreža sa sjedištem u multietničkoj Subotici, drugom po veličini gradu na krajnjem sjeveru Vojvodine. Subotica je poznata po svojoj prelijepoj secesijskoj arhitekturi, širokim trgovima i iznimnom kulturno-povijesnom bogatstvu, što u kombinaciji s multikulturalnim duhom i europskim šarmom čini ovaj grad doslovno – drugačijim. U trenu može očarati i najiskusnijeg putnika. Poznat je po svojoj dokolici, dobroj hrani i kvalitetnim vinima. Svakodnevna gradska vreva, festivali, mnoga događanja i živopisan kulturni život dodatno pojačavaju ionako bogatu kulturnu baštinu.
Gradska vijećnica, Sinagoga, palača Rajhl i deseci sličnih zgrada svrstavaju Suboticu među najtipičnije secesijske gradove u Europi. Svi ti razuzdani oblici puni zaobljenih linija, valovitih poteza i neobičnih boja obilježavaju razdoblje secesijskog stila. U blizini Subotice nalazi se i odmaralište uz jezero Palić i mnoštvo prigradskih naselja koja se mogu pohvaliti svojim farmama, lovištima, ergelama, voćnjacima i prostranim poljima Panonske nizije. Subotica je također kulturno središte hrvatske i mađarske nacionalne manjine u Vojvodini, a oba su jezika službeni jezici grada uz srpski.
Posjetiti Inovativnu mrežu iz Subotice odlučili smo zbog primjera dobrih praksi koje organizacija u suradnji sa mrežom lokalnih partnera stvara kroz programe neformalnog obrazovanja i njihovo iskustvo u stvaranju kvalitetnih audiovizualnih sadržaja i komunikacijskih alata, posebice pri radu s manjinama u ruralnom okruženju Subotice. Inicijalni kontakt s Inovativnom mrežom uspostavili smo putem našeg strateškog partnera – Hrvatskog kulturno prosvjetnog društva Matija Gubec iz Tavankuta, s kojim već duži niz godina surađujemo u provedbi programa obrazovanja odraslih, kroz programe Erasmus+, Europa za građane idr.
Kroz projekte mobilnosti osoblja, Institut Burja provodi svoju strategiju internacionalizacije, jača međunarodnu mrežu partnerskih organizacija i uvodi nova znanja u svoje radne procese, razmjenjuje dobre prakse, relevantne informacije, zajedničke inicijative, uzajamno učenje te nove projekte. Na taj način pridonosi većoj ulozi manjinskih organizacija na polju neformalnog obrazovanja odraslih i većoj dodanoj vrijednosti krajnjim korisnicima.
Svakim radnim posjetom ostvarujemo dugoročni utjecaj na ključna područja koja su nam bitna. Jačamo motivaciju odraslih pripadnika manjina za neformalnim obrazovanjem, jačamo njihove mogućnosti i potencijale za učenje, promičemo aktivnosti podizanja svijesti, informiranja i socijalne uključenosti, poboljšavamo institucionalne kapacitete vlastite organizacije te istovremeno razvijamo međunarodna i regionalna partnerstva.
Da bismo ojačali međusektorsku integraciju, odabiremo razne institucije u inozemstvu, od općina do pučkih škola ili nevladinih organizacija. Pri tom nam je bitno da djeluju u nacionalno mješovitom okruženju, koordiniraju različite oblike neformalnog obrazovanja te imaju pozitivne prakse sa socijalnim uključivanjem etničkih manjina.
Krajem ožujka u sklopu istog projekta posjetili smo grad Ludbreg u Hrvatskoj, a ovaj put otišli smo na krajnji sjever Srbije.
Tri su nam radna dana bila stvarno kratka. Bez obzira na posjetu tijekom ljetnog solsticija, kada su dani najduži. Sa radom smo započeli već s našim dolaskom u nedjelju, jer su domaćini za nas napravili opsežan program individualnog i grupnog rada, kao i umrežavanje s raznim dionicima. Uz sve to, imali smo i dinamično vođenje gradom i okolicom, dok smo se kretali između različitih lokacija u Subotici i okolini. Opsežni prilog namjeri našeg projekta i ovog posjeta napravila je i najveća regionalna televizija s nacionalnom frekvencijom – TV Vojvodina. Tako da smo uz izdatni rad imali još i nekoliko medijskih obaveza.
Tijekom ovog posjeta dotakli smo se nekoliko područja djelovanja i razmijenili konkretna iskustva kako o strategiji razvoja, tako i o operativnom programu rada. Inovativna mreža vrlo je snažno međusektorska umrežena organizacija na lokalnoj razini, u svom radu intenzivno surađuju i s javnim i s nevladinim organizacijama. Za svoj se rad učinkovito oslanjaju na razne lokalne, provincijske i nacionalne programe, a također su sudjelovali u provedbi programa Interreg. Međunarodno surađuju uglavnom s organizacijama koje djeluju u pograničnom području Hrvatske i Mađarske.
Ovaj posjet obilježilo je i aktualno pitanje online ili klasične provedbe obrazovnih programa ili tzv. kombinirani obrazovni programi, posebno u duhu tzv. nove realnosti (sezonsko uvođenje različitih ograničenja i njihovo oslobađanje). Također smo razgovarali o razvoju različitih online tečajeva i mješovitih, tzv. kombiniranih obrazovnih programa. Dugoročno gledano, naši se domaćini, unatoč tome što u svom radu i informacijskom programu koriste puno IKT-a, više posvećuju kombiniranom obrazovnom programu jer u njemu vide najveću dodanu vrijednost s obzirom na lokalnu i međunarodnu društvenu nepredvidivost uzrokovanu epidemijom. Nova tehnologija i njezina uporaba u obrazovnom sustavu ima brojne prednosti, a jačanje digitalnih kompetencija nužnost je za razvoj i napredak. Prije svega, neupitna je dodana vrijednost u obliku šire dostupnosti kvalitetnih obrazovnih sadržaja. Po drugoj strani, ne bismo smjeli izgubiti socijalizacije i druge meke vještine koje odrasli učenici stječu unutar svojih grupa. Naše je stajalište po tom pitanju također slično.
Čak i prije početka epidemije, uložili smo puno truda i energije u uvođenje fleksibilnih IKT pristupa u obrazovni proces i jačanje digitalnih i drugih ključnih kompetencija. Mnogo smo energije posvetili stvaranju nekih unaprijed pripremljenih internetskih tečajeva kroz koje su naši sudionici učili o sličnim sadržajima kao na klasičnim radionicama. Odaziv sudionika bio je očekivan i vrlo solidan. Naša video produkcija na YouTube kanalu ima mnogo više posjeta i pregleda od mnogih eminentnijih andragoških organizacija. To nam daje optimizam da radimo u dobrom smjeru, da radimo dobro i da moramo ustrajati na tom putu.
Tijekom posjeta zato smo puno pozornosti posvetili kvalitetnoj video produkciji, produkciji dokumentarnih filmova s jasnom porukom i narativnom stilu izvođenja. Ovdje smo također diskutirali o tzv. Bezosovoj ideji koja se oslanja na naraciju, uvodi pripovijedanje i kasnije otvara raspravu sudionika. Vjerujemo da je koncept beskonačnih videokonferencija, koje temelje na iteraciji ključnih stavki iz različitih Powerpoint prezentacija, previše pogrešan da bi na nju mogao vezati kvalitetnu razmjenu znanja. S druge strane, čak i najbolji pripovjedači teško se izražavaju na online predavanjima ako predmet nije prezentiran u vrhunskoj produkciji (npr. sa studijskom izvedbom, kamerama koje pokrivaju nekoliko kutova i redateljem koji interaktivno određuje duljine različitih sekvencija). Uvođenje različitih, fleksibilnijih koncepata i metodologija rada za prijenos znanja definitivno je umjetnost o kojoj puno naučite iz iskustva. Uspjeh koncepta u smislu broja, homogenosti, a posebno ‘trenutnog raspoloženja’ određene skupine često je nepoznat, što je teško unaprijed procijeniti s velikom sigurnošću.
Kad smo nakon posjeta prikupili dojmove, shvatili smo da su nam u budućnosti potrebni dulji posjeti nekim organizacijama. Previše je ključnih detalja skriveno u realno izvedenim operativnim radnjama koje obavljate tijekom studijskih posjeta, a koje su još važnije za razvoj znanja i prijenos dobrih praksi. U tri dana možete puno toga naučiti i uvijek možete postaviti početnu točku za daljnji rad, koji kasnije dužom posjetom nadogradite do te mjere da će biti učinkovita za sve uključene skupine, a posebno za ciljne korisnike.
Za kraj možemo još jednom naglasiti da smo se osjećali sjajno na ovoj mobilnosti, na čemu još jednom zahvaljujemo domaćinima. Uz program rada, pripremili su i mnoge druge aktivnosti i okupljanja s različitim dionicima kako bismo mogli bolje upoznati i razumjeti lokalnu zajednicu.
INSTITUTE BURJA EXPLORING EUROPE UNDER ERASMUS+
Subotica, 23. 6. 2021
Working visit to Innovative network Subotica, Serbia
Under the Other Perspectives of Knowledge project, we implement staff learning mobility to improve the practices of non-formal education for minorities in Slovenia
In the second half of June, we visited the partner organization Innovative Network, which has its headquarters in multiethnic Subotica, the second-largest city in the far north of Vojvodina. Subotica is known for its beautiful Art Nouveau architecture, wide squares and exceptional cultural and historical richness. In combination with the multicultural spirit and European charm, this city is literally different. In an instant, it can enchant even the most experienced traveller. It is known for its leisure, good food and quality wines. The daily hustle and bustle of the city, festivals, many events and a vibrant cultural life further enhance the already rich cultural heritage.
The Town Hall, the Synagogue, the Rajhl Palace and dozens of similar buildings place Subotica among the most typical Art Nouveau cities in Europe. All these passionate forms full of rounded lines, wavy strokes and unusual colours mark the period of Art Nouveau style. Near Subotica, there is also a resort by Lake Palić and many suburban settlements that can boast of their farms, hunting grounds, stud farms, orchards and vast fields of the Pannonian Plain. Subotica is also the cultural centre of the Croatian and Hungarian ethnic minorities in Vojvodina, and both languages are the official languages of the city in addition to Serbian.
We decided to visit the Innovative Network from Subotica because of examples of good practices. Cooperation with its local partners’ network creates non-formal education programs and their experience in producing quality audiovisual content and communication tools, especially when working with minorities who live in the rural surroundings of Subotica. We established initial contact with the Innovative Network from Serbia through our strategic partner, the Croatian Cultural and Educational Association Matija Gubec Tavankut. We have been cooperating for many years in implementing adult education programs for minorities, and we also implement several joint projects of Erasmus+ and Europe for citizens programmes.
Through staff mobility projects, Institute Burja develops its internationalization strategy, strengthens the international network of partner organizations and introduces new knowledge into its work processes, exchanges good practices, relevant information, joint initiatives, mutual learning, new projects, and contributes to a more significant role of minority organizations in the field of non-formal adult education and more substantial benefit to its end users.
With each working visit, we make a long-term impact on key areas that are important to us. We strengthen the motivation of adult minority members for non-formal education, improve their learning opportunities and potentials, promote awareness-raising, information and social inclusion activities. We improve the institutional capacity of our organization and at the same time develop international and regional partnerships.
We choose various institutions abroad to strengthen cross-sectoral integration, from municipalities to people’s universities or non-governmental organizations. There, we need to operate in a nationally mixed environment, coordinate various forms of non-formal education and have positive practices in the social inclusion of ethnic minorities.
At the end of March, we visited the municipality of Ludbreg in Croatia as part of the same project, and this time we went to the far north of Serbia.
The three working days were short, although our visit was during the summer solstice when the days are the longest. We started the rich work programme with our arrival on Sunday, as the hosts made an extensive programme of individual and group work and networking with various stakeholders. We also had a dynamic guided tour of the city and its surroundings while moving between different locations in Subotica and its suburbia. The largest regional television TV Vojvodina also covered an extensive contribution to the purpose of our project and this visit. So, in addition to our extensive work, we still had some media obligations.
We touched on quite a few fields of activity during this visit and exchanged concrete experiences on both the development strategy and the operational work program. The Innovative Network is a very strongly cross-sectoral networked organization at the local level. In their work, they cooperate extensively with both public and non-governmental organizations. They effectively draw funds for their work from various local, provincial and national programmes and have also participated in the implementation of Interreg programs. Internationally, they cooperate mainly with organizations operating in the border area of Croatia and Hungary.
This visit was also marked by the current issue of online, classic or blended education programs, especially in the spirit of so called new realities (the seasonal pandemic restrictions and their release). We also discussed the development of various online courses and mixed, blended education programs. In the long run, our hosts, even though they use a lot of ICT in their work and information programmes, bet their value on blended education programmes. They see them with the most significant added importance given the local and international social unpredictability caused by the epidemic. New technology and its use in the education system have many advantages, and the strengthening of digital competences is necessary for development and progress. Above all, its added value in the form of wider availability of quality educational content is indisputable. At the same time, we should not lose the socialization and other soft skills that adult learners acquire within their groups. Our position on that issue is also quite similar.
Even before the epidemic began, we invested a lot of effort and energy in introducing flexible ICT approaches to the education process and strengthening digital and other key competencies. We devoted a lot of energy to creating some pre-prepared online courses, through which our participants learned about similar content as in the classic workshops. The response from the participants was excellent, as expected. Our video production on the youtube channel has much more visits and views than many andragogical organizations. Our work gives us optimism that we are working in the right direction, that we are doing well and that we need to persevere on this path.
During the visit, we paid a lot of attention to quality video production, documentaries with a clear message and the narrative style of execution. Here we also replayed the so-called Bezzo’s concept, which relies on narration in which he introduces storytelling and opens a debate of the participants. We believe that the concept of endless videoconferencing based on a parrot iteration of keys from different PowerPoint presentations is too wrong to be based on quality knowledge exchange. On the other hand, even the best narrators find it difficult to express themselves in online lectures if the subject is not presented in a top production (eg with a studio performance, cameras that cover several angles and a director who can interactively order the length of different sequences). Introducing other, more flexible concepts and work methodologies for knowledge transfer is an art that you learn a lot based on experience. The concept’s success in terms of number, homogeneity, and especially the current ‘mood’ of a particular group is often unknown, which is difficult to estimate with great certainty in advance.
When we gathered our impressions after the visit, we also found that we need more extended visits to some organizations in the future. There are too many vital details hidden in the realistically performed operational activities that you perform during study visits, which are even more important for developing knowledge and the transfer of good practices. In three days, you can learn a lot, and you can always set the starting point for further work, which you can later, with a more extended visit, upgrade to the extent that it will be effective for all active groups and users.
Finally, we can emphasize that we also felt great in this mobility, for which we thank the hosts once again. In addition to the work program, they also prepared many other activities and gatherings with various stakeholders to get to know and understand the local community better. We connected with other local cross-sectoral community actors and discussed more concrete conceptual proposals by introducing digitalization into learning processes.
Vizitka
Zavod Burja
Ulica XIV. Divizije 10
3272 Rimske Toplice
e: info@zavod-burja.si
M: +386 41 577 074
Akreditacija Erasmus+ podeljena Zavodu Burja